Blog

28 Sty

Nowy sprzęt filmowy!

Blog

Jaki będzie rok 2020 dla Łowcy Momentów? Hmm … będzie ciekawy! W tym wpisie skupimy się głównie na filmowaniu, bo tutaj zaszło najwięcej zmian. Kilka dni temu dotarł do nas nowy sprzęt – SONY A7 MIII. Dlaczego o tym piszemy? Bo, to naprawdę bardzo ważne.

Dzięki nowej kamerze, będziemy wstanie pracować w dużo gorszych warunkach oświetleniowych, co jest tylko jedną z jej zalet. Nowy sprzęt dzięki wymiennej optyce pozwoli nam osiągnąć większą głębię ostrości. Czym jest ta głębia? To w wolnym tłumaczeniu efekt rozmycia tła wokół detalu lub postaci znajdującej się w centrum kadru.

Tak, to ten efekt który zarówno nam jak i wielu z Was się podoba, dodaje on ujęciom i ogólnie całemu materiałowi kinowego wyglądu. W tym roku chcemy skupić się jeszcze bardziej na emocjach i co nas bardzo cieszy, że dzięki Wam będzie nam to dane.

Wielu z Was pyta nas podczas wstępnych rozmów o to czy możemy być „niewidzialni„, zarówno podczas Ślubu jak i Wesela. Oczywiście, że tak – im mniej nas widać, to znaczy, że tym lepiej robimy swoją robotę. Naszym celem nie jest wywieranie na Was presji, krępowanie i być w centrum uwagi. To Wy, Wasze Rodziny i Goście jesteście tego dnia najważniejsi, a naszym zadaniem jest uchwycenie, tego i stworzenie pięknej pamiątki nie „psując” tego dnia.

Kilka słów o samym aparacie:

„Alfa 7 III to trzecia odsłona pełnoklatkowego bezlusterkowca klasy premium należącego do systemu Sony. Zastosowanie nowo opracowanej matrycy o rozdzielczości 24.2 MPx z 5 osiową stabilizacją pozwala rejestrować niezwykle realistyczne zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K.

Szeroki zakres dynamiczny wraz z szybkim i celnym autofokusem pozwalają na fotografowanie w najróżniejszych warunkach oświetleniowych, natomiast uszczelniona obudowa nie obawia się trudnych warunków atmosferycznych. Wszystko to sprawia, że A7 III to wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się w wielu zastosowaniach.

Model A7 III to zdobywca prestiżowej nagrody TIPA (2018) dla najlepszego bezlusterkowego aparatu pełnoklatkowego. Technical Image Press Association to globalna organizacja, zrzeszająca czasopisma o tematyce związanej z fotografią i obrazowaniem.”

Jest Was z nami już … 28 kwietnia, 2019